Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Je založení Ltd. levně opravdu levné?

04.11.2015

Podnikání se v České republice stává v posledních letech stále obtížnější. Čeští podnikatelé pociťují neúměrnou administrativní zátěž nutnou pro chod svých podniků, jsou nuceni akceptovat stále se měnící legislativní prostředí na trhu včetně daňových novinek, které jim ve většině případů nehrají do karet.

Není proto divu, že již mnoho tuzemských společností zvolilo pro svůj business cestu založení zahraniční společnosti. Pro mnohé již převážily výhody zahraniční formy podnikání rizika spojená s neznalostí zahraničního trhu, tamních zákonů či jazyka dané země.

Nejoblíbenější formou zahraniční společnosti u nás je stále britská „Private Limited Company“, společnost podobná naší s. r. o. se znaky společnosti akciové. Výhody „Ltd“ jsou všem, kdo se o jejich problematiku už jen trochu zajímali, důvěrně známé.  Výhody založení společnosti za pár liber, možnost využít nominovaného akcionáře k zajištění anonymity vlastnictví, správa obchodního rejstříku jednoduše přes internet či velkorysá lhůta pro podání daňového hlášení jsou evergreenem českého internetu.

O zmíněných výhodách není sporu, proto rostou britské Limited s českými řediteli jako houby po dešti, a to zrovna tak, jako společnosti zajišťující jejich založení. Snadného založení Ltd. využilo mnoho firem pro slibný podnikatelský záměr. Internet je dnes plný lákavých nabídek na založení britské společnosti za pár hodin za příznivé ceny.

 

Pomůžeme vám se založením společnosti v zahraničí 

 

Pro potencionálního ředitele nové společnosti je proto velice složité zorientovat se na trhu s tolika možnostmi a nabídkami a vybrat dodavatelskou společnost, se kterou bude spokojen. Podnikatel, který není do problematiky Ltd. hlouběji zasvěcen, by měl hledat spolehlivého partnera, který mu pomůže jeho společnost nejen založit, ale bude mu schopen poskytnout vyhovující servis v průběhu další existence jeho podniku.

Tím nejdůležitějším pro nového majitele by nemělo být pouze založení společnosti za pár korun a případný zisk několika dalších základních služeb navíc, ale to, že má ve své dodavatelské firmě partnera, na kterého se může obrátit v případě jakýchkoliv problémů. Výhodou je jistě možnost řešit vše okamžitě telefonicky, e-mailem nebo na osobní schůzce v rámci České republiky. Je důležité vědět, zda součástí služby bude kompletní dokumentace společnosti, ale především komplexní poradenství, a to například jakým způsobem se bude Ltd. chovat ve vztahu k obchodním partnerům, jak co nejlépe využít vybrané právní formy podnikání, jak jí využít k ochraně svého majetku či jakým způsobem si poradit s možnými transakcemi v rámci společnosti.

Neznalost souvislostí v rámci zahraniční společnosti se může svému majiteli velmi prodražit. Je proto důležité hned na začátku zvážit svůj záměr a zvolit pro něj toho správného partnera.
 

Poraďte se s odborníky!